Podle čeho vybírat tyčový mixér

Tyčový mixér se pomalu ale jistě stává nedílnou výbavou každé moderní kuchyně, kde mají v plná vařit opravdu chutná a moderní jídla. Na trhu dnes existuje celá řada tyčových mixérů a my se dnes podíváme, podle čeho bychom si ten svůj měli vybrat.

Materiál je důležitý

Při výběru ponorného mixéru bude většina z nich vyrobena z plastu. Tedy z plastu budou ty části, které svíráme v ruce a pomoci kterých samotný mixér nastavujeme. To ovšem není vůbec na škodu, protože díky plastu je mixér lehký, snadno udržovatelný a má i hezký design. Je však důležité dbát na to, aby ponorné části mixéru byly zhotoveny z nerezových materiálů. Díky tomu si navýšíme životnost mixéru a navíc se tento materiál velmi příjemně udržuje.

essge_zauberstab_13-06-2012_11-46-05

Příkon mixéru

Zde platí, čím častěji budeme s mixérem pracovat, tím vyšší výkon bychom si měli pořídit. Ovšem to je jen jedna část problému. Zároveň také platí, že mixér s vyšším výkonem je schopen rozmixovat i tvrdí potraviny. Je tedy na nás, abychom se rozmysleli a ujasnili si své priority.

Váha mixéru

Ponorný tyčový mixér je jednoruční nástroj, a proto je vhodné hledat takovou variantu, která nám do ruky co nejvíce padne a navíc na nás nebude moc těžká. Musíme si uvědomit, že s mixérem nejrůznějším způsobem manipulujeme a také hledat kompromis mezi váhou, kdy nejlehčí mixéry jsou výše nedoporučované celoplastové mixéry a kvalitou, kdy kvalitnější jsou mixéry z nerez materiálů, kterou jsou však také těžší.

maxresdefault-1

Cena

Mixéry tohoto typu lze sehnat i za několik stovek, ovšem pokud chcete kvalitu, připravte si jeden tisíc korun a více. Zároveň také nemusíte nic přehánět. Mixéry za 5 tisíc korun jsou určeny profesionálům.

Výrobce

Doporučujeme vsadit na osvědčenou kvalitu, kterou představuje ponorný mixér Braun, Bosch, ETA či Tefal. Můžete však narazit i na kvalitnější modely od výrobců typu Sencor, Concept a další.